Baterie a akumulátory

Znáte FamilyBox? Šikovnou krabičku na sběr baterií?

Víte, že v domácnosti nás běžně obklopuje až padesát baterií, které napájí naše elektronické pomocníky? Ať už jde o dětské hračky, nástěnné hodiny či dálkové ovladače, všechny baterie jednou doslouží. Pak je na místě je vyhodit. Ale kam?

PC, TV a monitory

BUĎ LÍNÝ a nech si odvézt staré elektro z domu

Pokud máte doma léta nahromaděné staré elektrospotřebiče, protože otevírací dobu sběrného dvora prostě nestíháte nebo ho ve svém okolí ani nemáte, můžete zkusit využít službu společnosti REMA Systém - BUĎ LÍNÝ.

Lednice a klimatizace

Nové energetické štítky přinášejí přehledné značení spotřebičů

Od 19. března 2021 musejí být všechny spotřebiče z pěti vybraných skupin, například pračky, myčky nádobí či ledničky, opatřeny novým energetickým štítkem. Nově se stupnice energetických tříd vracejí k původní škále A až G a došlo i k úpravě informací, které štítky nesou.

Lednice a klimatizace

Rok 2021 ve znamení delší životnosti a opravitelnosti elektroniky.

V letošním roce můžeme očekávat implementaci řady evropských legislativních novinek a iniciativ, které cílí například na vyšší opravitelnost, delší životnost a celkově lepší udržitelnost elektroniky, včetně oblíbených smartphonů. Těch se loni globálně prodalo skoro 1,3 miliardy kusů, míra jejich recyklace však celosvětově dosahuje prozatím jen něco málo kolem 20 %.