Baterie a akumulátory

5 pravidel správné péče o baterie. Jak se o ně starat, kdy je vyřadit a kam je odevzdat?

Baterie jsou nedílnou součástí našeho každodenního života. V průměrné domácnosti bychom jich napočítali až několik desítek. Podle údajů Ministerstva životního prostředí je jich každým rokem předáno k recyklaci více než 21 tisíc tun. A ty, které skončí v přírodě, se rozkládají 200 až 500 let.

Co je to recyklace? 8 základních otázek a odpovědí, které vám udělají o tomto pojmu jasno

Recyklace je pojem, který v našem jazyce zakořenil poměrně nedávno. A četnost jeho používání v dnešní době roste a roste. Co vše byste o ni měli vědět? Přečtěte si základní fakta i zajímavosti spojené právě s recyklací.

Domácí spotřebiče

Kde odevzdat staré elektro? Nechte si jej odvézt zdarma se službou Buď líný

Máte doma nahromaděné staré elektrospotřebiče? Otevírací dobu sběrného dvora prostě nestíháte nebo ho ve svém okolí ani nemáte? A věděli jste, že existuje bezplatná služba Buď líný? Díky ní vám společnost REMA Systém nechá odvézt nepotřebná elektrozařízení přímo z domácnosti.

Tipy na upcyklaci: Jak využít krabice (nejen) od elektra? Pár úprav zajistí nová dětská dobrodružství

Hromadí se vám doma krabice? Než je odnesete do modrého kontejneru, zkuste z nich ještě něco vytvořit. Stačí opravdu málo – nůž, lepicí páska, fixy a pár minut. Dětem tak snadno a rychle vyrobíte třeba auto s čerpací stanicí, zmrzlinářský vůz, domeček, ale i nové elektrospotřebiče.

PC, TV a monitory

Dejte elektru šanci: Jak zrychlit počítač či notebook? A kdy investovat do jeho opravy?

Koupit, či nekoupit nový počítač? Toť otázka, kterou si položí jednou za pár let každý. Jak ale zjistit, zda investovat do jeho opravy? A jak nekoupit unáhleně nové zařízení? Zeptali jsme se IT specialisty Stanislava Byrtuse.

Mobily a tablety

Dejte elektru šanci: 7 situací, kdy se vyplatí oprava mobilu či tabletu

Je na čase pořídit si nový mobil, nebo je výhodné investovat do jeho opravy? Otázka, kterou již jistě řešila většina z nás. Elektronika v dnešní době bohužel stárne raketovým tempem, ne vždy je ale nutné unáhleně pořizovat nový spotřebič. Kdy je rozumné, finančně i z hlediska ekologie, mobil či tablet opravit? Zeptali jsme se IT specialisty Filipa Svačiny.