7 pravidel správné péče o počítač. Jak se o něj starat, aby dlouho a dobře sloužil?

Počítač se stal pro mnohé nepostradatelným pracovním nástrojem, jiní s ním tráví i volný čas. Když si jej pořizujeme, očekáváme, že bude sloužit roky. Aby tomu tak opravdu bylo, je potřeba se o něj dobře starat. Jak počítač čistit, jak se starat o jeho hardware i software a prodloužit jeho životnost? Zeptali jsme se IT odborníka z firmy IT-Parťák.  

Rozvrh hodin pro děti ke stažení. Připravte se zpátky do školy

Školní zvonek se brzy znovu rozezní a s návratem do školních lavic přichází i potřeba organizace a přípravy na nový školní rok. Abyste měli všechno pod kontrolou, připravili jsme pro vás speciální dárek. Rozvrh hodin! Stáhněte si jej zdarma. 

Stáhněte si: Pracovní listy pro děti s Recyklobotem. Pomozte mu zachránit planetu

Potřebujere zabavit své ratolesti? Máme pro vás zdarma ke stažení pracovní listy. Užijete si s nimi nejen zábavu a společně strávené chvíle, ale zároveň si i zopakujete důležitost recyklace elektroodpadu a péče o naši planetu Zemi. 

Receptář: Co s přezrálým banánem? Naučíme vás 3 bleskově rychlé recepty

Často koupíte banán, a pak koukáte, jak vám postupně hnědne? Přezrálé ovoce nevyhazujte! Chovejte se šetrně k přírodě i vaší peněžence. Ukážeme si recepty, díky kterým jej vždy zvládnete zpracovat a už nikdy nepřijde nazmar. Sušenky, lívance nebo brownies. V to vše jej můžete během pár minut proměnit. Všechny recepty jsou navíc bez cukru. Mohou je tak i ty nejmenší děti. A jsou tak jednoduché, že děti můžete do přípravy i zapojit.

Domácí spotřebiče

9 pravidel správné péče o mikrovlnku. Jak se o ni starat, aby dlouho a dobře sloužila?

Mikrovlnná trouba je jedním ze spotřebičů, které nám šetří drahocenný čas. Dnes už v ní jídlo nejen ohříváme, ale mnohdy i rozmrazujeme. Někteří ji dokonce využívají i k pečení nebo zavařování. Jak o ni ale pečovat, aby dlouho sloužila a byla spolehlivým pomocníkem při ohřevu jídel? Poradíme vám, jak mikrovlnku čistit a co do ní smí nebo naopak nesmí.

Stáhněte si: Aktivity pro děti. Hledejte elektrospotřebiče a vybarvujte

Prázdniny jsou tady! A pro většinu rodičů to znamená neustálé vymýšlení aktivit pro své děti. Máme pro vás tip. Zpříjemněte ratolestem deštivé dny nebo cestování s našimi omalovánkami.