Domácí spotřebiče

6 pravidel správné péče o rychlovarnou konvici. Jak se o ni starat, aby dlouho a dobře sloužila?

Rychlovarná konvice je spotřebič, který mnoho z nás používá i několikrát denně. Ohříváme v ní tu nejcennější tekutinu. Proto bychom měli myslet na to, aby voda, která projde konvicí, zůstala čistá a zdravotně nezávadná. Připomeňte si rady a tipy, jak se o tento spotřebič správně starat, aby správně fungoval dlouhá léta.

Co je to downcyklace a jak vypadá v praxi?

Downcyklace bez pochyb patří do slovníku těch, kteří se zajímají o udržitelný životní styl a ochranu životního prostředí. Víte, ale s jistotou, co konkrétně downcyklace je? Jaký je rozdíl mezi recyklací a downcyklací? Pojďte si o významu udělat definitivně jasno. 

Co je to ESG? Základní informace o tom, koho se týká a co přinese

Zkratka ESG je v poslední době stále užívanější pojem, který je důležitý pro investory, vedení firem, ale i pro veřejnost obecně. Co ale přesně znamená, proč je důležitá a proč se o ní dnes tak moc mluví?

Baterie a akumulátory

5 pravidel správné péče o baterie. Jak se o ně starat, kdy je vyřadit a kam je odevzdat?

Baterie jsou nedílnou součástí našeho každodenního života. V průměrné domácnosti bychom jich napočítali až několik desítek. Podle údajů Ministerstva životního prostředí je jich každým rokem předáno k recyklaci více než 21 tisíc tun. A ty, které skončí v přírodě, se rozkládají 200 až 500 let.

Co je to recyklace? 8 základních otázek a odpovědí, které vám udělají o tomto pojmu jasno

Recyklace je pojem, který v našem jazyce zakořenil poměrně nedávno. A četnost jeho používání v dnešní době roste a roste. Co vše byste o ni měli vědět? Přečtěte si základní fakta i zajímavosti spojené právě s recyklací.

Domácí spotřebiče

Kde odevzdat staré elektro? Nechte si jej odvézt zdarma se službou Buď líný

Máte doma nahromaděné staré elektrospotřebiče? Otevírací dobu sběrného dvora prostě nestíháte nebo ho ve svém okolí ani nemáte? A věděli jste, že existuje bezplatná služba Buď líný? Díky ní vám společnost REMA Systém nechá odvézt nepotřebná elektrozařízení přímo z domácnosti.