Výzva pro předškoláky a školáky

Ahoooj! Rádi bychom se s vámi seznámili. Jsme Recykloboti – parta kamarádů, kteří se nadchli pro recyklaci. A nejen tu. Snažíme se prostě chovat ohleduplně k našemu okolí a přírodě. Třídíme, redukujeme, recyklujeme a když už sami produkujeme nějaký odpad, odevzdáváme ho na ta správná místa. Máme spoustu vychytávek, tipů a znalostí, které bychom vám chtěli předat. Tak vzhůru za dobrodružstvím! Elektroodpad je prostě elektropoklad. :) Je to totiž vážně síla, co všechno může každý z nás udělat...

A ještě poznámka pro pedagogy a rodiče. Následující online úkoly jsou součástí uceleného vzdělávacího programu Odpad není k zahození, který obsahuje kompletní metodické materiály pro vaši práci s dětmi. Bližší informace o programu najdete na webu společnosti REMA Systém.

Výzva pro MŠ – 1. třídu

AHOJ KAMARÁDI! JSEM RECYKLOBOT VYSAVAČOBOT. SPOLEČNĚ PODNIKNEME DOBRODRUŽNOU VÝPRAVU DO SVĚTA ODPADU. UVIDÍTE, ŽE ODPAD NENÍ FUJ. NAOPAK MŮŽE BÝT HODNĚ UŽITEČNÝ. VÍCE SE DOZVÍTE OD MÝCH POMOCNÍKŮ SAMFONA A ANTÉNIE. UŽ SE NA VÁS MOC TĚŠÍ.

Splnit výzvu pro MŠ – 1. třídu

Výzva pro 2.–3. třídu

AHOJ! JMENUJI SE TOUSTOVAČOBOT A JSEM PRO KAŽDOU LEGRACI. KDYŽ JSEM DOTOUSTOVAL, MÝM LIDEM BYLO LÍTO VYHODIT MĚ. PROTO MI DALI NOVÝ ŽIVOT – ODBORNÍCI TOMU ŘÍKAJÍ UPCYKLACE [APCIKLACE]. DÍKY TOMU MŮŽU BÝT VAŠÍM PRŮVODCEM SVĚTEM ODPADU. MŮJ KONEC BYL ZÁROVEŇ NOVÝ ZAČÁTEK. JAK SAMI UVIDÍTE, S ODPADEM JE TOMU TAK ČASTO. UŽ SE MOC TĚŠÍM NA DOBRODRUŽSTVÍ, KTERÁ SPOLU ZAŽIJEME. POMÁHAT MI BUDOU KAMARÁDI SAMFON A ANTÉNIE. 

Splnit výzvu pro 2.–3. třídu

Výzva pro 4.–6. třídu

AHOJ KAMARÁDI, JSEM  RECYKLOBOTKA ŽÁROVKOBOTKA A JSEM RÁDA, ŽE JSTE SE PROKLIKALI AŽ SEM. MÁM NA VÁS PROSBU. MY RECYKLOBOTI SE SNAŽÍME, ABY SE ODPAD NEHROMADIL A NENIČIL NAŠE PROSTŘEDÍ. VÍME, JAK MOC JE DŮLEŽITÉ ODPAD RECYKLOVAT – DÁVAT MU NOVÝ ŽIVOT. Z LIDÍ TO ALE VĚDÍ JEN NĚKTEŘÍ. POMOZTE NÁM ŠÍŘIT NAŠE POSELSTVÍ. MOJI KAMARÁDI SAMFON A ANTÉNIE MI VELMI POMÁHAJÍ, PROVEDOU VÁS SVĚTEM ODPADU A UKÁŽOU VÁM CO A JAK. DOBŘE SE BAVTE!

Splnit výzvu pro 4.–6. třídu

Výzva pro 7.–9. třídu

ZDRAVÍM BANDO, TAK TO TROCHU ROZJEDEM, CO ŘÍKÁTE! JSEM PRAČKOBOT, TŘÍDĚNÍ A RECYKLACI UŽ MÁM V MALÍKU STEJNĚ JAKO VY. TEĎ BYCHOM MĚLI ZAPOJIT MOZKOVÉ BUŇKY A POPŘEMÝŠLET CO JAK DÁL. BUDOUCNOST JE V TECHNOLOGIÍCH A UDRŽITELNOSTI, TO JE JASNÉ. CO TAKHLE INSPIROVAT TECHNOLOGY A VÝVOJÁŘE A PORADIT JIM, JAKÉ MOBILY, TELEVIZE, PRAČKY BYCHOM CHTĚLI MÍT DOMA? NEBO ZJISTIT, JAKÉ MOŽNOSTI NABÍZÍ MODULÁRNÍ TECHNIKA A BEZODPADOVÝ ŽIVOTNÍ CYKLUS SPOTŘEBIČŮ? JE TO VÝZVA A ČEKÁ JENOM NA VÁS!

Splnit výzvu pro 7.–9. třídu

S Recykloboty na návštěvě

Taky vás vždy zajímalo, co se děje s rozbitými elektrospotřebiči poté, co je odnesete do sběrného dvora, nebo jiného místa zpětného odběru? Kde je jim konec… nebo, že by také tak trochu začátek? Vydali jsme se proto na návštěvu do jedné z chráněných dílen, kde se na vysloužilé elektrospotřebiče specializují. Proč jsou tyto dílny chráněnými dílnami a jak se elektroodpad třídí, rozebírá, drtí a jaké poklady se v něm nacházejí, na to se s námi pojďte podívat hned teď!

Recyklobot potřebuje tvou pomoc!

Od té doby, co lidé zapomněli na recyklaci, mizí z našeho světa jedna krása za druhou. Není tady ani živáčka. Každou chvíli zakopnu o nějaký kabel a natluču si plech. S kamarády už se raději nepotkáváme, aby nás omylem nezasáhl padající dron. A proto teď potřebuji tvou pomoc. Úklid stojí hodně sil a práce, ale věřím, že společně to zvládneme. Pomoz mi zrecyklovat starý elektroodpad a vrátit planetě Zemi život a radost.

Recykloboti zachraňují planetu

Svět je plný odpadků. Pohodlnost a lidská touha po nových věcech způsobila, že se lidé přestali starat o své okolí a přírodu. Na tebe čeká velký úkol - zachránit společně s dalšími recykloboty svět.

Spustit hru